Plastová okna

Informace o plastových oknech

KONČÍ DOBA ZAPRÁŠENÝCH ŽALUZIÍ

Napsal admin • Čvc 7th, 2010 • Rubrika: RI OKNA

Bzenec, 17. prosince 2008 – Zdá se, že klasickým interiérovým žaluziím odzvonilo. Revoluční systém interiérových žaluzií dorazil i do České republiky. Společnost RI OKNA a.s., český výrobce plastových a hliníkových oken a prvků, uvádí na trh unikátní řadu vnitřních žaluzií. Žaluzie jsou umístěny v meziskelním prostoru skleněné výplně a tak nepodléhají usazování prachu a nečistot. Ovládání žaluzií je řešeno odnímatelným ovladačem který pracuje na principu magnetu. Žaluzie jsou dodávány v široké škále barevného provedení.

Do plastových oken se dosud interiérové žaluzie montovaly do rámu před skleněnou výplň a působily tak mimo jiné jako lapače prachu. Nové umístění žaluzií uvnitř skleněné výplně vylučuje usazování prachu a nečistot. Žaluzie jsou od výrobce dodávány jako součást skleněné výplně, tzn. že jsou usazeny uvnitř prostoru mezi skly, spolu s izolačním inertním plynem. Další, neméně důležitou, předností, je výrazné snížení rizika mechanického poškození ovládání – samotný ovladač žaluzie je umístěn rovněž v prostoru mezi skly a je ovládán mechanismem, který funguje na bázi magnetu. Tento mechanismus je umísťován na vnější stěnu skla. Je tak eliminováno poškození „ukroucením“, jak tomu někdy bývá u klasických žaluzií. Ovládání tohoto typu žaluzií je řešeno hned několika způsoby – manuálně pomocí šňůrky, či pomocí elektromotorků s dálkovým ovladačem nebo časovými či jinými spínači.

Revoluční systém svým umístněním mezi skla oken vzdáleně připomíná systém žaluzií, které se používaly do starých typů dřevěných oken, díky mechanismu ovládání je však pro plastová a hliníková okna nevhodný. Magnetický systém byl patentován v roce 1992 a je neustále vyvíjen. Cena tohoto typu skleněných výplní je díky revoluční technologii ovládání a použitého materiálu vyšší, než u běžných typů žaluzií, ale zákazník získává vysoce kvalitní výrobek s dlouho trvanlivostí a s minimálními nároky na údržbu. „V praxi se využívají tyto žaluzie dokonce i pro sterilní a čisté prostory a laboratoře,“ uvádí místopředseda představenstva Ing. Roman Kozumplík.

Společnost RI OKNA a.s. bude od 1.1. 2009 tento typ žaluzií nabízet prostřednictvím své celorepublikové sítě poboček a stane se tak největším partnerem výrobce této technologie v České republice.

Společnost RI OKNA a.s. byla založena v roce 1994. Působí výlučně v oblasti výroby a montáže kvalitních plastových prvků – oken, dveří a jejich příslušenství. Od roku 2006 rovněž vyrábí a montuje hliníkové prvky z profilů HUECK-HARTMAN – okna, dveře, interiérové stěny a hliníkových fasád. Od léta 2008 sídlí v novém výrobním areálu, který je jedním z největších a nejmodernějších svého druhu v Evropě. Nové výrobní prostory jsou vybaveny nejnovějšími a nejpokrokovějšími obráběcími centry ELUMATEC a prvky jsou vyráběny výlučně ze značkových profilů SALAMANDER. Při výrobě používá výhradně originální součásti – izolační dvojskla či trojskla, kování i příslušenství. Společnost RI OKNA je ve svém oboru rovněž jedním z prvních držitelů prestižních certifikátů jakosti ISO 9001:2000 a šetrnosti k životnímu prostředí ISO 14001:2004. Objem zpracovaných výplní (přes 200 000 ks v roce 2007) a objem tržeb (více než 900 mil. Kč za rok 2007) společnost staví na vedoucí pozice na českém trhu.

Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.